برگشت به بالا

شرکت ابــــرنـــد

 بخش طراحی و مشاوره مهندسی ژئوتکنیک شرکت ابـرند، مجهز به نرم افزارهای روز دنیا جهت تحلیل و طراحی مسائل مختلف در حوزه مهندسی عمران - ژئوتکنیک و کنترل پروژه می­ باشد که فهرست و مشخصات آنها در ادامه آورده شده است. به کمک این نرم افزارها مدلسازی عددی پدیده­ های مختلف ژئوتکنیکی به منظور بررسی رفتار سازه و خاک اطراف آن با دقت و حساسیت بالا انجام می ­شود. استفاده از این تجهیزات نرم افزاری، طراحی بهینه و اقتصادی پیچیده ترین مسائل ژئوتکنیکی را امکان پذیر می­ سازد.

1-     ABAQUS v.6.12:

نرم افزار قدرتمند اجزای محدود با قابليت حل مسائل از يك تحليل خطي ساده تا پيچيده ترين مدلسازي غير خطي. اين نرم­ افزار داراي مجموعه المان هاي بسيار گسترده­ اي مي باشد كه هر نوع هندسه­ اي را مي­ توان توسط اين المان­ ها مدل كرد. همچنين داراي مدل ­هاي رفتاری بسيار زيادي است كه در مدلسازي انواع مواد با خواص و رفتار گوناگون نظير فلزات، كامپوزيت­ ها، بتن مسلح و همچنين مصالح ژئوتکنیکی نظير خاك و سنگ، قابليت بالايي را ممكن مي ­سازد. با استفاده از اين نرم ­افزار مي ­توان مسائل مختلفي نظير انتقال حرارت، نفوذ جرم، تحليل حرارتي اجزاء الكتريكي، اكوستيك و تراوش در خاک را مورد مطالعه قرار داد.

 • 3
2-     CSI:

نرم‌افزار ETABS یک نرم‌افزار مخصوص جهت تحلیل و طراحی سازه‌های ساختمانی می‌باشد. قابلیت این نرم‌افزار جهت تحلیل و طراحی این نوع سازه‌ها جهت گیری شده‌اند. تمام المان‌های یک ساختمان برای برنامه شناخته شده هستند. پردازنده‌های طراحی برنامه بسیار کامل می‌باشد و تمام المان‌های ساختمان را می‌توان در این نرم‌افزار طراحی کرد. نرم افزار SAP تمامی نیازهای لازم برای طراح را یکجا فراهم آورده است و در ساخت سازه‌ها از این نرم‌افزار به طور عملی استفاده می‌شود. یادگیری این نرم‌افزار بسیار سریع است و به زمان طولانی برای یادگیری نیازی نیست. قالب‌های آماده‌ای که در نرم‌افزار پیش‌بینی شده است باعث می‌شود قادر به شبیه‌سازی طرح‌های بسیار پیچیده باشید. SAFE برای طراحی کف بتنی post-tension و سیستم‌های بنیادی بکار برده می‌شود. در نسخه جدید SAFE عناصر چند بعدی طبق مدلسازی و ابزارهای ترسیم تصاویر معرفی شده‌اند. این مجموعه با بهره گیری از استانداردهای موجود در حوزه عملیاتی بودن طرح و خلاقیت آن امکانات تازه‌ای برای کاربران فراهم می‌کند.

 • AAEAAQAAAAAAAALUAAAAJGQ2YzgzMmU1LTVjNDgtNGI5ZC1hZDNiLTkzMzJmM2VlMmVlZA
 • SAFE v1410 Stress Contours
3-    FLAC 2D v5.0:

نرم افزار تفاضل محدود دو بعدی برای مدلسازی محیط­ های سنگی و خاکی با قابلیت­ های متعدد در طراحی و بهینه سازی. این نرم افزار قابلیت مدلسازی مسائل مختلف ژئوتکنیکی با تکیه بر مدل­ های رفتاری پیچیده و دقیق را دارا می ­باشد. از ویژگی­ های خاص این نرم افزار قابلیت مدلسازی پدیده­ های ژئوتکنیکی خاص نظیر پایداری شیروانی­ های خاکی، دیوارهای حائل و ... می­ باشد.

 • 6
 • 7
4- PLAXIS 2D v.8.6:

نرم افزار قدرتمند اجزای محدود که صرفاَ جهت مدلسازی مسائل ژئوتکنیکی ایجاد شده است. این نرم افزار قابلیت مدلسـازی مراحل اجرا، اثرات بر همکنشی خاک و سازه، تحلیل­ های حـدی و بارگـذاری دینامیـکی نظیر زلزله در محیط­ های خاکی و سنگی را نیز دارا می­ باشد.

 • 8
 • 9
5-   3D-Foundation:

نرم افزاراجزای محدود سه بعدي محیط هاي سنگی و یا خاکی با قابلیت هاي خاص ژئوتکنیکی شامل ساخت مرحله ­اي، برهمکنش، تحلیل حدي، تحلیل دینامیکی.

 • 10
6-     Geo Studio 2007/2012:

مجموعه اي از 8 نرم افزار قدرتمند ژئوتکنیکی براي تحلیل هاي پایداري شیروانی، اجزای محدود، انتشارآلودگی و جریان آبهاي زیرزمینی.

 • 12
 • 11
7-     Geo 5:

مجموعه ای شامل 20 نرم افزار تحلیل و طراحی مسائل ژئوتکنیکی به صورت خاص شامل نرم افزار اجزای محدود، نرم افزارهای تحلیل و طراحی کوله پل­ها، دیوار­های حائل طره­ ای، دیوارهای گابیونی، دیوار­های حائل وزنی، دیوارهای با مصالح بنایی، دیوارهای پیش ساخته، سپرها، پی­ های سطحی، شمع­ ها، تعیین نشست زمین، طراحی میکروپایل و تحلیل پایداری شیروانی­ های خاکی.

 • 13
 • 14
8-    PRIMAVERA، MS Project:

دو نرم افزار قدرتمند در زمان بندي و کنترل پروژه ­هاي مختلف.

 • 15

 

شرکت ابــرنـد

General Crop

شرکت ابرند(سهامی خاص) با تکیه بر دانش فنی و سوابق مدیران خود در مهندسی و ساخت پروژه‌های عمرانی و با هدف توسعه و گسترش فناوری نوین و تکنیک­‌های روز دنیا در زمینه مدیریت، طراحی، ساخت و اجرای پروژه‌­های عمرانی شكل گرفته است. اين شرکت با برخورداري از نيروهاي مجرب، خلاق و نوآور، با تكيه بر تخصص و صداقت در كار و بهره‌گيري از آخرين دستاوردهاي علمي و اجرایی درصدد ارائه خدمات مهندسي در گستره وسيعي از زمينه‌های مهندسي عمران می‌باشد.