برگشت به بالا

شرکت ابــــرنـــد

میکروپایل ها که معمولا شمع های درجا با قطر کوچک، تسلیح سبک و فواصل نسبتاً نزدیک تعریف می گردند، با اهداف و کاربری های متفاوت نظیر موارد ذیل اجرا می گردند: 

بهسازی خاک به منظور افزایش مقاومت و سختی

کنترل تغییر مکان سازه های در معرض نشست

تقویت و بهسازی فونداسیون های آسیب دیده

انتقال سربار سازه به لایه های عمیق خاک

پایدارسازی و تثبیت ترانشه های خاکی

تحمل نیرو های Uplift

تحمل نیروهای برش پایه

 

به منظور آنکه صحت طراحی میکروپایل و نیز کیفیت شیوه اجرای آن مورد بررسی و کنترل قرار گیرد، علاوه بر تست های متعارف مقاومت مصالح که برای حصول اطمینان در مورد مرغوب بودن مصالح مورد استفاده قرار می گیرد، انجام آزمون بارگذاری میکروپایل توصیه می گردد.

بسته به نوع کاربری میکرووپایل، می بایست از یکی از آزمایش های متداول میکروپایل، مشتمل بر آزمون بارگذاری کششی، آزمون بارگذاری فشاری و یا آزمون بارگذاری جانبی استفاده نمود. انجام آزمون های بارگذاری میکروپایل علاوه بر کنترل کیفیت عملکرد میکروپایل، سبب تعیین برخی پارامترهای مورد نیاز نظیر سختی میکروپایل می گردد که در طراحی پی بسیار کارا می باشند.

یکی از مزایای میکروپایل (ریز شمع) نسبت به شمع های متعارف، سهولت انجام آزمون های آن می باشد، این آزمایشات علاوه بر کم هزینه بودن، سریع نیز می باشند به نحوی که حتی در یک روز امکان انجام چندین آزمایش بارگذاری میکروپایل میسر می باشد. بنابراین در مورد میکرو پایل به راحتی امکان بررسی تطابق بار طراحی و بار عملی فراهم می باشد.

 

شرکت ابرند آمادگی دارد تا نسبت به انجام کلیه آزمایشات فوق الذکر، مطابق با روش تشریح گردیده در استاندارد ASTMاقدام نماید و منطبق بر الگوی تعریف گردیده در استاندارد مذکور، دفترچه آزمایش، مشتمل بر رسم نمودارهای رفتاری میکروپایل ها و تعیین کرنش های پسماند را ارائه دهد.

شایان ذکر است که این آزمایشات معمولا در دو رده بار نهایی (Ultimate Load Test) بر روی میکروپایل های شاهد، خارج از میکروپایل های اصلی پروژه و بار مجاز ( Allowable Load Test) بر روی میکروپایل های مورد نظر کارفرما که معمولا به صورت تصادفی انتخاب می گردند، اجرا می شود.

شرکت ابــرنـد

General Crop

شرکت ابرند(سهامی خاص) با تکیه بر دانش فنی و سوابق مدیران خود در مهندسی و ساخت پروژه‌های عمرانی و با هدف توسعه و گسترش فناوری نوین و تکنیک­‌های روز دنیا در زمینه مدیریت، طراحی، ساخت و اجرای پروژه‌­های عمرانی شكل گرفته است. اين شرکت با برخورداري از نيروهاي مجرب، خلاق و نوآور، با تكيه بر تخصص و صداقت در كار و بهره‌گيري از آخرين دستاوردهاي علمي و اجرایی درصدد ارائه خدمات مهندسي در گستره وسيعي از زمينه‌های مهندسي عمران می‌باشد.