برگشت به بالا

شرکت ابــــرنـــد

home0

نوآوری در مهندسی عمران

ابرند متعهد به طراحی و اجرای پروژه ها با بالاترین کیفیت...
  • 2
  • Micropile 2
  • DSC 0509 Copy
  • maxresdefault

نوآوری در مهندسی عمران
مدیریت، طـراحی، اجـرا

ابرند متعهد به طراحی و اجرای پروژه ها با بالاترین کیفیت و اقتصادی ترین راه حل می‌باشد.

 

شرکت ابــرند(سهامی خاص) با تکیه بر دانش فنی و سوابق مدیران خود در مهندسی و ساخت پروژه های عمرانی و با هدف توسعه و گسترش فناوری نوین و تکنیکهای روز دنیا در زمینه مدیریت، طراحی، ساخت و اجرای پروژه های عمرانی شكل گرفته است.

اين شرکت با برخورداري از نيروهاي مجرب، خلاق و نوآور، با تكيه بر تخصص و صداقت در كار و بهره گيري از آخرين دستاوردهاي علمي و تکنولوژيکی درصدد ارائه خدمات مهندسي در گستره وسيعي از زمينه هاي مهندسي عمران مي باشد.

 

بخش مهندسی ژئوتکنیک شرکت ابـرند، با استفاده از تجهیزات نرم افزاری، سخت افزاری و ماشين آلات تخصصي مربوطه، فعاليت خود را در زمينه های خاص ژئوتکنیکی شامل مشاوره های تخصصی، ارائه راهکار مناسب جهت اصلاح مشکلات ژئوتکنيکي در پروژه هاي عمراني، طراحی و اجرای سیستمهای خاص پایدارسازی دیواره های خاکی و روشهای نوین بهسازی خاک آغاز نموده  است.

این فعالیتها شامل کليه خدمات مطالعات و شناسایی های ژئوتکنیکی، نظارت تخصصی، ابزاردقیق و رفتارسنجی پروژه هاي ژئوتکنيکي، بهســازی لرزه ای ژئوتکنیکی سازه های موجود، طراحی و اجرای سیستمهای پايدارسازي ترانشه‌ها و گودها به روش های میخکوبی (نیلینگ)، مهارگذاری (انکراژ)، طراحی و اجرای سیستم های بهسازی خاک به روش های نوین حفاری و تزريق (جت گروتینگ)، میکروپایل (میکروپایل)، ستون سنگی، اختلاط عمقی خاک (ستون سیمانی) و ...، دیوارهای خاک مسلح، ژئوسینتتيکها، کنترل تراوش آب و زهکشی می باشد.

 

بخش مهندسی سازه شرکت ابرند، به عنوان یكی از محورهای اصلی شركت و با هدف انجام مطالعات و طراحی پروژه های خاص و سازه های ویژه سازماندهی نموده و همواره تلاش داشته با استفاده از كارشناسان مجرب و كارآزموده، نرم افزارهای پیشرفته و تجربیات مفید، در ارائه خدمات بهتر كوشا باشد. این بخش تخصصی علاوه بر همکاری با سایر بخش های شرکت و ارائه خدمات در پروژه های نیازمند تخصص چندگانه، به صورت مستقل نیز برخی پروژه های خاص سازه ای را انجام می دهد. فعالیتهای این قسمت شامل طراحی، مشاوره و نظارت بر پروژه های سازه ای می باشد. طراحی بهینه از نظر مصالح مصرفی و توجه به مدت زمان ساخت پروژه با استفاده از فناوری های جدید در اجرای سازه ها از اصول رعایت شده این بخش می باشد.

 

 

 

 

 

مطالعات و شناسایی های ژئوتکنیکی شامل عملیات گمانه زنی به صورت دستی یا ماشینی، اخذ نمونه از لایه های مختلف خاک در عمق و انجام آزمونهای شناسایی به روی این نمونه ها می باشد. این عملیات به منظور شناسایی وضعیت و جنس لایه های زیر سطحی، تعیین سطح آب زیرزمینی و برآورد مشخصات مهندسی خاک در محل انجام می شود. آزمونهای شناسایی شامل آزمونهای آزمایشـگاهی و آزمونهای برجا می باشد. بر اســاس نتایج بدست آمده از آزمونهای شناسایی می توان ظرفیت باربری، میزان نشست، خصوصیات شیمیایی و فیزیکی خاک و سایر پارامترهای مورد نیاز برای تحلیل و طراحی های ژئوتکنیکی را بدست آورد.

 

 

 

 

 

به منظور کنترل فرضیات طراحی در سازه های ژئوتکنیکی، وضعیت سازه در حین مراحل مختلف ساخت و مدتی پس از آن باید به دقت کنترل و ارزیابی شود. بدین منظور با نصب ابزارهای خاص، رفتار سازه شامل میزان تغییر شکلها، تنشها و فشارهای آب حفره ای در نقاط مختلف توسط حسگرهایی اندازه گیری می شود. در صورتیکه مقادیر قرائت شده از حد مجاز بیشتر باشد نیاز به طراحی مجدد و اصلاح روش اجرا می باشد. با توجه به تخصصی بودن کار، کلیه این فعالیتها باید تحت نظارت افرادی با تجربه مرتبط صورت گیرد که دارای دانش فنی، درک و تحلیل نتایج بدست آمده از قرائتهای ابزار دقیق باشند.

 

 

 

 

 

فعالیت تخصصی شرکت ابـرند در بخش مهندسی ژئوتکنیک شامل تمامی مراحل انجام مطالعات اولیه، ارائه مشاوره، طراحی، نظارت تخصصی و اجرای روشهاي متنوع بهسازی لرزه ای ساختمانهای موجود، پایدارسازی شیروانیهای خاکی و دیواره گود به روش نیلینگ، انکرینگ و دیوار برلنی، بهسازي خاک و اصلاح زمین با استفاده از ميكروپايل، کنترل جریانهای آب زیرزمینی، حفاري و تزريق، تزریق با فشار بالا، ستونهاي شني، تراکم دینامیکی و سازه های خاک مسلح ژئوسینتتیکی مي‌باشد.

 

 

 

 

 

پایدارسازی دیواره های گود و خاکبرداری

پایدارسازی دیواره گود به روش میخکوبی و مهارگذاری شامل خاکبرداری مرحله ای، تسلیح خاک (به وسیله میخ یا مهار) و اجرای شاتکریت می باشد. در مواقعی که عمق گودبرداری زیاد باشد و یا در صورت وجود جریان های آب زیر سطحی، به منظور کنترل تغییر مکان های جانبی دیوار گودبرداری، نصب مهاری های پیش تنیده در چند ردیف پیشنهاد می گردد. پس از هر مرحله از خاکبرداري تا عمق پايدار، ابتدا مش فلزي بر روي ديواره قرار داده شده و سپس بر روي آن بتن‌پاشي مي‌شود. گام بعدی، تسلیح خاک، شامل حفاري گمانه¬ها و قرار دادن ميلگرد یا استرند در محل‌هاي از پيش تعيين شده و پر كردن فضاي گمانه با دوغاب سيمان مي‌باشد. تقدم و تأخر مراحل فوق با توجه به نوع خاک تعيين مي گردد.

 

 

 

 

 

بخش مهندسی ژئوتکنیک شرکت ابـرند، با استفاده از تجهیزات نرم افزاری، سخت افزاری و ماشين آلات تخصصي مربوطه، فعاليت خود را در زمينه های خاص ژئوتکنیکی از جمله روش های نوین بهسازی خاک آغاز نموده است. این فعالیت ها شامل اجرای ميکروپايل، روشهای نوین حفاری و تزريق، ستون شنی، جت گروتینگ، اختلاط عمیق، تراکم دینامیکی و ... می باشد.

 

 

 

 

 

پروژه های انجام شده و در حال انجام

iran map Brown

مشاهده پروژه ها

ThinkSafe Logo
  •  geotechnic
  • University of sharif logo
  • University of Tehran logo
  • University of IUST logo
  • Anjomane Mohaseb