طراحی سازه

طراحی و محاسبۀ سازه‌های فولادی و بتنی، به عنوان اصلی ترین شاخه مهندسی عمران مطرح بوده و از اهمیت و جایگاه ویژه‌ای برخوردار است. بدون تردید استفاده بهینه از فولاد و بتن در سازه‌ها، نیاز به طراحی و محاسبات دقیق دارد. ایجاد سازه‌هایی مقاوم در برابر بارهای استاتیکی و دینامیکی که از نقطه نظر اجرایی نیز مقرون به صرفه باشند بدون طراحی و محاسبۀ صحیح، بعید به نظر می‌رسد. از طرفی مهارت و تسلط در طراحی سازه، علاوه بر معلومات نیاز به مهارت و تمرین فراوان دارد.

فعالیت تخصصی شرکت ابـرند در بخش مهندسی سازه شامل تمامی مراحل انجام مطالعات اولیه، ارائه مشاوره، طراحی سازه های مختلف نظیر مجتمع های تجاری، مسکونی، اداری، پل ها، سازه های بلند مرتبه و سازه های خاص با بکارگیری کارشناسان مجرب، با استفاده از به‌روز ترین نسخه های نرم افزاری و سخت افزاری، می باشد.

طراحی یک سازه شامل طراحی فونداسیون، ستون‌ها، تیرها، دال ها، اتصالات، تاسیسات برقی و مکانیکی و… میشود. تمامی این طراحی ها باید در خدمت طرح معماری پروژه باشند. با توجه به این نکته، نیاز است تا هماهنگی قابل توجهی بین مهندس معمار، مهندس سازه، مهندس مکانیک و مهندس برق برقرار باشد. اگر هر یک از این بخش ها نتواند کار خود را به درستی انجام دهد سبب ناهماهنگی در سایر بخش ها شده و بهره برداری از پروژه مورد نظر را با اخلال ایجاد خواهد کرد. بهره گیری از تیم طراحی قوی و با تجربه که در طی سالیان متمادی با چالش های گوناگونی در سایر پروژه ها مواجه شده اند، میتواند در وقت، انرژی و هزینه ها صرفه جویی چشم گیری کند و در نهایت آسایش و امنیت را برای ساکنین به ارمغان آورد.